IIoT

LPWAN alternatives for the IoT

WiFi and ZigBee have limited range, and cellular can be too expensive and power hungry. So numerous alternatives for Low Power Wide Area Networking (LPWAN) have arisen to serve the needs of the Internet of Things (IoT). These alternatives include especially LoRaWAN, Sigfox a Weightless.

[image src=’https://i2ot.eu/wp-content/uploads/2015/01/LPWAN_v2.png’ ]

Image Source: EDN.com – Copyright 2015 UBM Americas

Source: Low power wide-area networking alternatives for the IoT

Updated: Sequans Introduces Monarch, Industry’s First LTE Cat M Chip for the Internet of Things

Updated 13. 02. 2018: Minor changes to LoRaWAN and Sigfox parameters

Similar Posts

2 Comments

 1. Dobrý den,

  píšu na našem blogu články o internetu věcí, ale teprve s tím začínám a ohledně sítí si nejsem 100% jistá, zda neuvádím nějaké nepřesnosti. Tato tabulka je v některých ohledech rozdílná s údaji, které jsem našla v různých zdrojích já. Myslíte, že byste mohl jen v rychlosti můj článek (zejm. tabulku) prolétnout očima a napsat mi, pokud by tam byla nějaká velká chyba? Byla bych Vám moc vděčná za pomoc a uvedla bych Váš blog do zdrojů.

  Článek: https://www.zooco.io/blog/jak-se-vyznat-v-zaplave-siti-pro-internet-veci/

  Předem děkuji.
  S pozdravem
  Magda Schafferová

  1. Díky, Magdo, za důvěru. Informace obsažené v srovnávací tabulce jsou správné a pro přehled dostatečné. Svou tabulku jsem si mírně aktualizoval (děkuji za upozornění). Jediné co bych upravil u vaší tabulky je přehození maximálního dosahu WiFi a BLE (i v textu). Dále by se do tabulky dala vložit i technologie IQRF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *